Nuospaudos

1.Figa Nulupti svogūną, perpjauti jį per pusę, įdėti į stiklinę ir užpilti obuolių actu, kad apsemtų. Vienai parai palikti šiltoje vietoje, viską perkošti. Dėti ant nuospaudos po 1 svogūno lapelį 2 kartus per dieną- ryte ir vakare. Aprišti steriliu tvarsčiu arba švarios drobės atraiža. Šiems kompresams galima naudoti svogūnų lukštus, bet juos ant nuospaudos apdėti storu sluoksniu. Prieš ir po šio kompreso, kojas reikia pamirkyti karštoje muilo ir sodos vonelėje. Procedūrą kartoti keletą kartų, kol nuospaudos išnyks.
2. Kojas pamirkyti karštame vandenyje, sausai nušluostyti ir ant nuospaudos vidine puse uždėti išilgai perpjautą figos vaisių ir pritvirtinti jį tvarsčiu. Šią procedūrą geriausiai atlikti prieš miegą ir laikyti visą naktį. Norint, kad kompresas veiktų dar efektyviau, galima figą sutrinti smulkia trintuve ir uždėti ant nuospaudos.
3. Išmirkyti karštame vandenyje tą vietą, kur yra nuospauda, nusausinti, ir pleistru priklijuoti kamuoliuką minkštų vyšnios sakų. Laikyti 2-3 dienas. Kai oda apie nuospaudą suminkštėja, jos šerdį reikia ištraukti kaip rakštį. Keletas tokių procedūrų, ir nuospauda nusilups.
4. Sugrūsti 2 galvutes česnako ir sumaišyti su 100 gr. lydytų kiaulės vidurių taukų.
5. Svogūnų laiškai sutrinami į košelę ir ja tepti pritrintas vietas bei suskilinėjusius kulnus.
6. Įtrūkus kulnams. 100 gr. sutarkuotų morkų sudėti į stiklinį indą ir užpilti 0,5 litro saulėgražų aliejaus. 10 dienų leisti nusistovėti šiltoje tamsioje vietoje. Nakčiai įtrinti skaudamas vietas.